Domov

Adopcia - Samuel Gikava

Späť
Číslo dieťaťa: 52729
Chlapec,
Adoptovaný
Samuel Gikava je v programe adopcie od roku 2019 a dnes navštevuje školu Matunda Primary School.
Mesto, štvrť: Ithanga Matunda
Krajina: Kenya
Matka: Lucy Wambui Mbugua narodená 1985, příležitostná práce
Otec: Dancan Ngugi Ndugi narodený 1975, příležitostná práce
Opis situácie: Samuel má čtyři starší sourozence: Simon (2004), Stephen (2008), Ezekiel (2009), Peter (2013). Oba rodiče mají pouze příležitostnou práci na farmách. Někdy sbírají dřevo a prodávají ho. Příjem rodiny je pouze kolem 1000 KES / 8 EUR měsíčně. Rodina žije ve vlastním hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z vrtu. Samuel je v současné době zdravý. V roce 2019 chodí Samuel do posledního ročníku mateřské školky.Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, alena.tabet@adopceafrika.cz, tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..