Domov

Adopcia - Alphonce Barrack Okumu

Späť
Číslo dieťaťa: 52772
Chlapec,
Adoptovaný
Alphonce Barrack Okumu je v programe adopcie od roku 2019 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga Island Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Quinter Atieno Ochieng narodená 1987, rybářka
Otec: Fredrick Ochieng Okumu narodený 1979, ostraha
Opis situácie: Alphonce pochází z polygamní rodiny. Maminka je druhou ženou tatínka ze tří. V jejich domácnosti jsou další dvě starší děti (Fidel nar. 2006 and Griphines nar. 2009). Tatínek pracuje jako hlídač/v ostraze a maminka loví ryby. Jejich měsíční příjem je cca 3,100 KES (asi 620 Kč). Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou nebo využívají energii z malého solárního panelu. Paul je zdravý. Rád hraje fotbal a plave. Chlapec od začátku roku 2020 chodí do mateřské školy v našem komunitním centru Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..