Domov

Adopcia - John Ounda Anjago

Späť
Číslo dieťaťa: 52779
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Homa bay Kothinda
Krajina: Kenya
Matka: Judith Awuor Anjago narodená 1988, prodává zeleninu
Otec: zemřel
Opis situácie: John je druhým dítětem v rodině, ještě má bratra Roye (nar. 2005). Tatínek, který živil rodinu, zemřel, takže nyní tato povinnost přešla na maminku. Ta vydělává na obživu prodejem zeleniny. Měsíční příjem je asi 3,200 KES (cca 640 Kč), což nepostačuje na pokrytí základních potřeb a školních nákladů. Rodina žije ve vlastním hliněném domku ve dvou místnostech. Vodu berou z vrtu, vaří na ohni (používají dřevěné uhlí) a na svícení mají petrolejku. Chlapec je po zdravotní stránce v pořádku, jen občas trpí malárií. Od roku 2019 John chodí do naší základní školy na Ostrově Naděje a během školního roku zde pobývá v sirotčinci, kde má lepší podmínky k životu a studiu než doma. V roce 2023 je již v 8. třídě. Ve škole má nejradši matematiku, přírodní a společenské vědy. Ze všeho nejradši ale hraje fotbal. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5 600 Kč/220 EUR na školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..