Domov

Adopcia - Suleiman Opiyo Opiyo

Späť
Číslo dieťaťa: 52791
Chlapec,
Adoptovaný
Suleiman Opiyo Opiyo je v programe adopcie od roku 2019 a navštevuje školu Thika School of Medical and Health Sciences.
Mesto, štvrť: Rusinga Island Wasaria
Krajina: Kenya
Matka: Monica Alouch Kasera narodená 1960, výroba a prodej tradičního nápoje
Opis situácie: Suleiman je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má sestry Lizy (1993) a Dianu (2004). Jeho tatínek zemřel a maminka živí rodinu tím, že vyrábí a prodává tradiční nápoj Changaa. Příjem rodiny činí pouze 1.200 KSH/ 240 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Suleimanovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a dělá atletiku. Ve škole ho nejvíce baví angličtina a historie. Suleiman by chtěl být právník. Chlapec již měl mít dostudovanou střední školu, ale musel opakovat ročník kvůli tomu, že jeho maminka nemohla zaplatit školní poplatky. Chlapec začne od začátku roku 2019 chodit do 3. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School a potřeboval by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.
Kontakt: Martina Veseková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..