Domov

Adopcia - Loise Nyaroko Waita

Späť
Číslo dieťaťa: 52794
Dievča,
Adoptovaná
Loise Nyaroko Waita je v programe adopcie od roku 2019 a navštevuje školu Kaptiei Primary.
Mesto, štvrť: Kitengela Kisaju
Krajina: Kenya
Matka: Peninah Wangari narodená 1979, v domácnosti
Otec: Peter Waita Mwaniki narodený 1974, příležitostné práce
Opis situácie: Loise druhou nejmladší v rodině sedmi dětí. Má bratry brothers Daniela (1999), Josepha (2001), Samuela (2003), Immanuela (2005), Cyruse (2008) a Maxwela (2017). Žije se svými rodiči, kteří bohužel nemají žádné stále zaměstnání, pouze příležitostné práce. Příjem rodiny je nízký a to cca 5.000 KES/ 1.000 Kč na měsíc. Rodina žije ve třech pronajatých pokojích, do kterých je zavedená elektřina. Vaří na petrolejových kamínkách a vodu berou z nedalekého vrtu. Loise je zdravá a daří se jí dobře. Moc ráda zpívá a tancuje. V roce 2019 by měla chodit do 2. ročníku mateřské. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny školní poplatky. Proto jsme se rozhodli, že rodinu podpoříme a zařadíme Loise do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..