Domov

Adopcia - Asaph Kiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 52815
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nyeri Gakindu
Krajina: Kenya
Matka: Agnes Wahito narodená 1972, v domácnosti
Otec: Silas Mukere narodený 1971, příležitostné práce
Opis situácie: Asaph pochází z rodiny 5 dětí. Má bratry Bramwela (1998), Michaela (2000), Gabriela (2006) a sestru Rose (2001). Maminka je v domácnosti a tatínek má pouze příležitostné práce. Příjem rodiny činí pouze 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z řeky. Asaphovi se daří dobře. S kamarády moc rád hraje fotbal. V roce 2019 chodí do posledního ročníku mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Thomase zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..