Domov

Adopcia - Melvine Atieno

Späť
Číslo dieťaťa: 52839
Dievča,
Dieťa z Ostrova Nádeje
Melvine Atieno je v programe adopcie od roku 2019 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Kisumu Ongadi Mamboleo
Krajina: Kenya
Matka: Eunice Achieng narodená 1978, prodej Mandazi
Otec: -, zemřel
Opis situácie: Melvin žije se svou maminkou a sestrami Verone (2000), Lizz (2010) a Patricií (2012). Tatínek zemřel a maminka živí rodinu prodejem Mandazi (tradiční smažený chléb). Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 1.500 KSH/300 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Melvin je v současné době zdravá. Ráda pomáhá mamince s vařením a skáče přes gumu. Pro maminku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Melvin zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. V roce 2023 nastoupila do 2. třídy základní školy Island of Hope Humanist School, ale potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..