Domov

Adopcia - Clara Anyango

Späť
Číslo dieťaťa: 52984
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kamasengre west Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Beatrice Adhiambo narodená 1988, prodavačka zeleniny
Otec: Denis Achola Okwe narodený 1976, rybář
Opis situácie: Clara se narodila v roce 2015 a má sourozence Bryana, Emaculate, Catherine a Fancy. Jejich tatínek je rybář a maminka příležitostně prodává zeleninu u silnice. Rodinný příjem je okolo 6.200 Ksh (cca 1.550 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Clara je zdravá a má moc ráda fotbal. Také ji baví kreslení a matematika. V roce 2021 (v létě) chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné pro všechny děti. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Claru zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..