Domov

Adopcia - Davina Atieno Oketch

Späť
Číslo dieťaťa: 53011
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Rusinga West Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Eunice Akinyi narodená 1972, v domácnosti
Otec: George Oketch Karan narodený 1966, rybář
Opis situácie: Davina se narodila v květnu 2002 a je třetí nejstarší v rodině 5 dětí. Má sourozence Josepha, Dave, Faith a Steve (který je také v programu pod ID 52076).Všichni sourozenci chodí do školy. Dále se rodina stará o 3 osiřelé děti. Tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti. Rodina bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, měsíčně má rodina příjem jen kolem 2.500 Ksh (625 Kč). Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Davina je zdravá, jen občas trpí malárií. Ve škole ji baví angličtina a matematika a v budoucnu by se ráda stala sociální pracovnicí. V roce 2022 studuje 3. ročník naší střední školyIsland of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete jí získat vzdělání a splnit jí její sen stát se sociální pracovnicí a pomáhat ostatním?
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..