Domov

Adopcia - Adrian Gardwill

Späť
Číslo dieťaťa: 53023
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kamasengre west Nyangrea
Krajina: Kenya
Matka: Beril Nwani Otieno narodená 1997, v domácnosti
Otec: Moses Otieno Milungi narodený 1987, rybář
Opis situácie: Adrian se narodil v roce 2018 a pochází z polygamní rodiny, kde jeho matka byla poslední manželkou jeho otce. Adrian má dva starší sourozence, Christa (2015) a Shantel (2017). Jeho otec je rybář a matka je ženou v domácnosti. Žijí ve vlastním hliněném domě, který má tři pokoje. Rodina má solární osvětlení a k vaření používá dřevěné uhlí a dřevo. Vodu získávají z nedalekého jezera. Adrian a jeho rodina jsou zdraví, až na to, že Adrian občas trpí malárií. Čistý příjem rodiny činí 3 000 Ksh (30 EUR), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. V roce 2022 Adrian nastoupí do mateřské školy na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Adriana poslat do školy?
Kontakt: Nikol Ladomerská, , tel. +420 777 654 696

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..