Domov

Adopcia - Conslata Awnor Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 53028
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kamasengre west Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Ann Achieng narodená 2002, v domácnosti
Otec: Steven Otieno Gumbo narodený 1985, nybár
Opis situácie: Conslata se narodila v roce 2018 a je jedináček. Její otec je rybář a matka je žena v domácnosti. Rodina žije v hliněném domě o dvou místnostech. K vaření používají dřevěné uhlí a ke svícení petrolej. Vodu získávají z nedalekého jezera. Čistý příjem rodiny činí 2 100 KSH (cca 420 Kč). Mezi její koníčky patří běh, fotbal a atletika. Conslata doufá, že se ve školním roce 2022 připojí do školky na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Conslatě získat vzdělání?
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..