Domov

Adopcia - Hassan George Ochieng

Späť
Číslo dieťaťa: 53033
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kamasengre West Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Donah Awuor narodená 1998, student
Opatrovník: Marry Otieno, prodává ryby
Opis situácie: Hassan se narodil v roce 2018 a má mladšího sourozence Liana (2021). Jejich matka stále studuje, takže se o ně stará babička. Jejich babička prodává ryby a má také vlastní děti, o které se musí starat. Příjem, který má z prodeje ryb, jí bohužel nestačí na to, aby zaplatila potřeby všech dětí a poslala je do školy. Čistý příjem rodiny činí 6 200 KSH (cca 1250 Kč). V jejich hliněném domě, který má dvě místnosti, žije 10 osob. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární osvětlení. Mezi Hassanovy koníčky patří hraní fotbalu. Hassan doufá, že se ve školním roce 2022 začne chodit do školky na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Hassanově rodině poslat ho do školy a získat vzdělání?
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..