Domov

Adopcia - Jeckonia Mangana

Späť
Číslo dieťaťa: 53037
Chlapec,
Dieťa z Ostrova Nádeje
Jeckonia Mangana je v programe adopcie od roku 2022 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga west Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Maurine Akoth narodená 1987, v domácnosti
Otec: Convins Omondi narodený 1985, mechanik
Opis situácie: Jeckonia se narodil v únoru 2017 a je nejmladší ze čtyř dětí. Jeho nejstaršími sourozenci jsou Beverly (2009), Vincent (2014) a Harrison (2016). Jejich otec je automechanik a matka je žena v domácnosti. Čistý měsíční příjem rodiny činí 5 500 KSH (cca 1000 Kč). Žijí v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární osvětlení a petrolejové lampy. Mezi Jeckoniovi koníčky patří hraní fotbalu. V současné době je nemocný a potřebuje operaci, která mu pomůže se uzdravit. Jeckonia také doufá, že ve školním roce 2022 začne chodit do školky na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete mu získat vzdělání?
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..