Domov

Adopcia - John Mike Onyango

Späť
Číslo dieťaťa: 53039
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kamasengre West Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Christine Aluoch narodená 2000, v domácnosti
Otec: Branham Owino narodený 1997, student
Opis situácie: John Mike se narodil v lednu 2019 a má jednoho staršího sourozence, George (2017). Matka i otec jsou studenti a stále pokračují ve studiu. Z tohoto důvodu žijí John i George se svou babičkou, která je rolnicí. Tato pětičlenná rodina žije ve stálém domě, který má tři místnosti. Jejich čistý příjem činí 5 000 KSH měsíčně (cca 1000 Kč). K vaření používají dřevo a vodu získávají z jezera. Na svícení mají osvětlení na solární energii. Po zdravotní stránce se John potýká s očními problémy, ale jinak je v pořádku. Mezi jeho koníčky patří hraní fotbalu. John by v roce 2022 měl začít chodit do školky na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Johnovi získat vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..