Domov

Adopcia - Ladasha Dee David

Späť
Číslo dieťaťa: 53043
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kamasengre West Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Aisha Achieng Oketch narodená 1996, v domácnosti
Otec: David Odhiambo Kinaga narodený 1996, jezdec boda boda
Opis situácie: Ladasha se narodila v roce 2018 a je druhou nejstarší v rodině. Má staršího bratra Deltona (2015) a mladší sestru Halinu (2022). Její otec je taxikář na motorce, zatímco její matka je ženou v domácnosti. Čistý měsíční příjem rodiny činí 4 000 KSH (cca 800 Kč). Spolu s touto pětičlennou rodinou se Ladashina rodina ujala sirotka, aby mu poskytla bezpečné místo pro život a růst. Společně žijí v hliněném domě, který má tři místnosti. Mezi její koníčky patří napodobování toho, jak se vaří, a atletika. Do mateřské školy na Ostrově naděje by měla Ladasha nastoupit v roce 2022. Náklady na její adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete jí získat vzdělání?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..