Domov

Adopcia - Purity Achieng

Späť
Číslo dieťaťa: 53056
Dievča,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Kamasengre West Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Hulder Anyango Odhiambo narodená 2000, v domácnosti
Otec: Philip OdhiamboOkumu narodený 1974, prodává zelenina
Opis situácie: Purity se narodila v roce 2018 a má dva starší sourozence. Jejími nejstaršími sourozenci jsou Lydia (2002) a Bryan (2008). Jejich otec prodává zeleninu, aby rodinu uživil, a matka je ženou v domácnosti. Čistý příjem rodiny činí 6 000 KSH (cca 1200 Kč) měsíčně. Tato čtyřčlenná rodina žije v polorozpadlém domě, který má jednu místnost. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají světla na solární pohon. Mezi koníčky Purity patří hra na schovávanou a zpěv. Purity navštěvuje mateřskou školu v rámci projektu Ostrov naděje v roce 2022. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete jí získat vzdělání?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..