Domov

Adopcia - Sharon Shania Akinyi

Späť
Číslo dieťaťa: 53058
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kamasengre west Gumba
Krajina: Kenya
Matka: Janet Achieng Omalla narodená 2003, student
Opis situácie: Sharon se narodila v roce 2018 a je jedináček. Narodila se jako nemanželské dítě. Její otec je rybář a matka je studentka. Z tohoto důvodu žije Sharon s matkou u svého dědečka, který je také rybářem. Čistý příjem rodiny činí 6 000 KSH (cca 1200 Kč) měsíčně, ale to bohužel nestačí k zajištění všech základních potřeb. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v domácnosti používají světla na solární pohon a petrolejové lampy. Jednou z Sharoniných oblíbených činností je plavání. Sharonina matka doufá, že ve školním roce 2022 začne chodit do školky na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní období (7 200 Kč/300 EUR za rok).
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..