Domov

Adopcia - Super Diana Opundo

Späť
Číslo dieťaťa: 53063
Dievča, 17 rokov
Nie je adoptovaná
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga East Waregi
Krajina: Kenya
Matka: Pamella Adhiambo narodená 1975, prodává zeleninu
Otec: David Ooko Opundo narodený 1975, rybář
Opis situácie: Super Diana se narodila v roce 2007 a má tři starší sourozence: Fredrick je ženatý, Felix skončil se školou a sestru Judith (2009). Jejich matka se rozvedla a znovu vdala. Jejich nevlastní otec je rybář a matka prodává ovoce. Rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření rodina používá dřevo a dřevěné uhlí a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejku/solární lampu. Nevlastní otec neměl Dianu a její sourozence rád a proto museli opustit školu i domov. Proto jsme Dianu zachránili a v roce 2022 přijali k nám do sirotčince. Zde také v roce 2022 dokončila základní školu a pak se jí narodilo miminko. Diana měla velký zájem pokračovat ve studiu a tak se o miminko začala starat její maminka. Diana tak mohla pokračovat na střední škole Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. V roce 2024 by měla pokračovat ve druhém ročníku. Bohužel nyní přišla o svého adoptivního rodiče, proto pro ní hledáme nového, aby mohla ve studiu pokračovat. Mezi Dianiny koníčky patří četba a atletika. Ve škole Dianu baví svahilština, angličtina a společenskovědní předměty. Jednou by se ráda stala novinářkou. Potřebuje podpořit částkou 5 600 Kč/220 EUR za školní období (16 800 Kč/660 EUR za rok).
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..