Domov

Adopcia - Bravin Andrea Chivole

Späť
Číslo dieťaťa: 53077
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Kamasengre Town Lukume
Krajina: Kenya
Matka: Agneta Andrea Mulefu narodená 1987, N/A
Opis situácie: Bravni se narodil v roce 2011 a je jedináček. Bravin se narodil mimo manželství. Z tohoto důvodu se Bravina ujal jeho strýc, který je laborantem. Jeho strýc má vlastní rodinu, o kterou se stará, stejně jako se stará o své rodiče a bratrance. Čistý příjem rodiny činí 10 000 Ksh (100 EUR). Rodina žije v pronajatém domě se třemi pokoji. K vaření používají dřevěné uhlí a vodu získávají z nedalekého jezera. Na svícení používají elektřinu. Mezi Bravinovy koníčky patří čtení a hraní fotbalu. Ve škole ho baví matematika a přírodní vědy a jednou by se chtěl stát pilotem. V roce 2022 Bravin nastoupí do 5. třídy humanistické školy na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní pololetí (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete letos poslat Briana do školy?
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..