Domov

Adopcia - Solomon Ochieng Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 53089
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Rusinga Utajo
Krajina: Kenya
Matka: Evaline Akoth Odhiambo narodená 1989, kucharka
Otec: Neuveden
Opis situácie: Solomon dříve žil s maminkou a dvěma s sourozenci. Maminka se snaží vydělat na živobytí vařenm v základní škole. Nicméně si vydělá tak málo, že to nepokryje ani základní potřeby rodiny. Chlapec se jí snažil pomoci a chodil chytat ryby aby měla rodina co jíst. Od roku 2022 žije chlapec v sirotčinci Ruginga. Solomana baví fotbal a chtěl by být inženýrem. V roce 2022 chodí do čtvrté třídy základní školy. Podpoříte Solomona? Adopce chlapce stojí 5.600 Kč/ 220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..