Domov

Adopcia - Clinton Ochieng

Späť
Číslo dieťaťa: 53090
Chlapec, 12 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga LIanda
Krajina: Kenya
Matka: Beatrice Auma Ooko narodená 1988, rybolov
Otec: died
Opis situácie: Poté co otec zemřel, zanechal Clintona a jeho pět sourozenců pouze s matkou. Matka pracuje v noci jako rybářka, ale její příjem je velmi malý, aby zajistil potřeby rodiny (vzdělání, zdraví a jídlo). Kvůli této velmi těžké situaci jsme Clintona vzali do našeho sirotčince v Ostrově Naděje. Clintona baví fotbal a rád by se jednou stal učitelem. V roce 2024 by měl navštěvovat 6. třídu základní školy Island of Hope Humanist School. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok).
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..