Domov

Adopcia - Mickey Ethan Odhiabo

Späť
Číslo dieťaťa: 53117
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mickey Ethan Odhiabo je v programe adopcie od roku 2023 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Nyangera Rusinga West
Krajina: Kenya
Matka: Terry Agala narodená 1991, žena v domácnosti
Otec: Denish Alawo narodený 1992, občasné práce
Opis situácie: Mickey žije v současné době s babičkou. Maminka a tatínek nebyly kvůli finanční situaci schopni se o chlapce postarat. Hoch má rád fotbal. V lednu 2023 by měl nastoupit do školky na Ostrově Naděje. Jeho podpora stojí 2.400 Kč/100 euro za školní období.
Kontakt: Maťka Veseková, , tel. 00421907141633

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..