Domov

Adopcia - Mishel Akinyi Odero

Späť
Číslo dieťaťa: 51753
Dievča,
Adoptovaná
Mishel Akinyi Odero je v programe adopcie od roku 2007 a navštevuje školu Olympic High School.
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: Magdaline Adhiambo narodená 1978, domácí práce
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Pelesia Obambla narodený 1953, drobný obchodník
Opis situácie: Mishel žije s babičkou, otec jí zemřel v r. 2004 a matka odešla do Nairobi hledat lepší práci, aby mohla uživit rodinu. Část výdělku posílá babičce na venkov, aby zaopatřila Mishel a její sourozence. Babička je stará, ale drobně podniká. Drobným prodejem si vydělá asi 3500 Ksh měsíčně (cca 875 Kč). Rodina bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Dívka je zdravá. V roce 2019 bohužel přišla o svého adoptivního rodiče, proto hledáme nového, který ji pomůže v dalším studiu. Její podpora stojí 5.600 Kč/220 EUR na školní období.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..