Domov

Pravidlá a rady pro zasielanie pošty do Kene

1. Veľkosť balíčka by nemala presiahnuť veľkosť obálky A4, hmotnosť môže byť maximálne 1 kg. Neposielajte drahé a objemné veci. Čím sú balíčky menej nápadné, tým je to samozrejme lepšie.

2. Balíček je dovolené zaslať len 3x do roka, listy neobmedzene.

3. Balíček posielajte len obyčajne (nedoporučene).

4. Napíšte presnú adresu – pre všetky deti je rovnaká:

CENTRUM NAROVINU
P.O.BOX 14633 – 00100 NAIROBI
KENYA

5. Ako spiatočnú adresu uveďte:

CENTRUM NAROVINU
Sokolská 1802/32
120 00 Praha 2
Czech Republic, Europe

6. Do ľavého dolného rohu napíšte číslo dieťaťa a jeho celé meno, pod neho meno koordinátora v Keni. Meno kenského koordinátora „Vášho“ dieťatka máte uvedené vpravo dole na zmluve, ktorú ste k projektu Adopcia dostali potvrdenú z našej kancelárie. Nájdete ho rovnako aj na svojej „Súkromnej stránke rodiča“ (www.adopceafrika.cz/adoptovat – po zalogovaní použite odkaz „Zobraziť detail adopcie.“) .

7. Na obálku napíšte „PRESENT FOR CHILD“.

8. Číslo „Vášho“ dieťaťa ako poznávací znak napíšte na každú vec z obsahu balíčka. Stáva sa, že balíček príde poškodený alebo ho na pošte otvoria a tým sa poškodí alebo stratí sprievodka z balíčka a potom sa ťažko zisťuje, komu obsah balíčka patrí.

9. Pokiaľ budete posielať balíček do Kene, majte na pamäti, že ho posielate poštou do Afriky a tým pádom sa stáva, že vôbec nedorazí alebo nepríde celý.

- co - čo posielať: bábiku, knižku (paperback), písacie potreby, švihadlo, omaľovánky, kriedy, plyšové hračky, len malé tvrdé sladkosti, vitamíny (pripísať informáciu v angličtine, o aké vitamíny ide a dávkovanie)

- - čo neposielať: peniaze (nie je v súlade so zásadami tohto rozvojového projektu), objemné vecné dary (lopta, topánky, oblečenie, elektronika, hodinky – koordinátor musí zaplatiť vysoké clo)

10. Odpoveď z Kene, prosím, neočakávajte okamžite, listy z Kene chodia len cez našu kanceláriu a to 3x do roka spoločne s vysvedčením. Pri tejto príležitosti Vám i rodina potvrdí, či pošta prišla. Každý koordinátor dostáva pravidelne z Kene zoznam doručených balíčkov, pre potvrdenie žiadajte priamo jeho.

VZOR OBÁLKY:

  

CENTRUM NAROVINU

Sokolská 1802/32
120 00 Praha 2
Czech Republic, Europe„PRESENT FOR CHILD“                           CENTRUM NAROVINU
501                                                          P.O.BOX 14633 – 00100 NAIROBI
Susan Shivuli                                            KENYA
Ken Okongo

PrílohaVeľkosť
Pošta do Kene222.98 KB