Domov

Adopcia - Cavin Otieno Ndeswe

Späť
Číslo dieťaťa: 52012
Chlapec, 21 rokov
Adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Cavin Otieno Ndeswe je v programe adopcie od roku 2008 a navštevuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Noliga Omundi narodená 1984, v domácnosti
Otec: WillingstenOmundi narodený 1979, farmář
Opis situácie: Cavin má dva sourozence: Yvonne (2008) a Lucy (2010). Mají domek z hlíny se dvěma místnostmi, kde vaří na dříví a vodu nosí z jezera. Svítí petrolejkou. Otec je drobný farmář a část úrody se snaží rodina prodávat na trhu. Výnosy ale nejsou velké a navíc prodávat zeleninu na venkově, kde má většinou každý vlastní políčko. V roce 2023 nastoupil Kevin do třetího ročníku střední školy Island of Hope a bohužel přišel o sponsora. Podpora při studiu činí 5,600 Kč/220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..