Domov

Adopcia - Michael Reziga Okinyi

Späť
Číslo dieťaťa: 52104
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Millicent Okinyi narodená 1982, v domácnosti
Otec: Samwel Okinyi narodený 1968, rybář
Opis situácie: Michael Reziga Okinyi se narodil v roce 2008. Žije na Rusinga Island s oběma rodiči. Matka je v domácnosti a otec rybaří. Má 3 sourozence: Terry Josphat Okech, Fill Robert Ochieng a Sharon Gladys (všichni jsou ve škole). Měsíčně má rodina příjem asi 6,000 Ksh (cca 1,200 Kč). Bydlí ve 3 místnostech, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Vodu si nosí z Viktoriina jezera. Chlapec má anémii. V roce 2023 nastoupil do 2. ročníku střední školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítěte stojí 5600 Kč/220 Eur za trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..