Domov

Adopcia - Leviticus Onyango

Späť
Číslo dieťaťa: 52147
Dievča, 16 rokov
Nie je adoptovaná
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga Island Kamasenge East/Sienga
Krajina: Kenya
Matka: Mary Akinyi Otieno, bez zaměstnání
Otec: N/A
Opatrovník: Jane Auma Otieno narodený 1963, číšnice
Opis situácie: Leviticus má 2 sourozence a narodila se 20. 10. 2008. Její matka v tu dobu nebyla vdaná a ještě studovala. Po dokončení studií se vdala, ale její muž je velmi drsný a krutý a Leviticus nemá rád. Ta proto i se svými sourozenci žije u prarodičů, kteří se živí rybařením. Prarodiče se kromě nich starají také o dvě vlastní děti. Jejich příjem nestačí na vše potřebné včetně školních poplatků pro všechny děti. V roce 2024 by měla navštěvovat 2. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok).
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..