Domov

Adopcia - Emmanuel Onyango Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 52344
Chlapec, 12 rokov
Adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Emmanuel Onyango Odhiambo je v programe adopcie od roku 2015 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Ufira]
Krajina: Kenya
Matka: Emelda Aoko Rangi narodená 1980, V domácnosti
Otec: Harrison Odhiambo Ooko narodený 1974, Rybář
Opis situácie: Emmanuel se narodil 8.1.2012. Pochází z polygamní rodiny se dvěma matkami, jeho matka je první ženou otce. V jejich domácnosti je šest dětí, Emmanuel je pátý narozený, zatímco v druhé domácnosti jsou dvě děti. Jeho starší sourozenci jsou Esther, Derick, Erma a John, zatímco mladší je Solomon, který se narodil v r. 2014. Otec je jediný živitelem rodiny, ale jeho příjem je malý na to, aby uživil rodinu a zaplatil dětem školné. Průměrný měsíční příjem rodiny činí 1800 Ksh. Rodina má osm členů a všichni žijí ve třípokojovém hliněném domku. Vaří na dříví, ke svícení používají solární panel a petrolej a vodu berou z jezera. Rodina je obecně zdravá. V roce 2023 nastoupil do 5 třídy ZŠ Island of Hope Humanist School, ale bohužel ztratil svého sponsora. Jeho podpora stojí 2400 Kč/trimestr.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. +420 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..