Domov

Adopcia - Jeremia Maagu

Späť
Číslo dieťaťa: 52505
Chlapec, 21 rokov
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Elburgon
Krajina: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -
Opatrovník: Margaret Wamgui (babička/grandma) narodený 1962, farmářka
Opis situácie: Jeremia se narodil v roce 2003. Jeho matka zemřela na rakovinu a od té doby žije chlapec se svou babičkou, která je živitelkou rodiny. Vlastní malý kousek půdy a farmaří, aby se postarala o chlapce. Někdy si ale musí půjčit jídlo od sousedů a jiných dobrých lidí. Místní oblast je suchá a výnos z políčka není ideální. Není nikdo, kdo by mohl chlapci zabezpečit vzdělání a platit mu školní poplatky. Měsíční příjem rodiny je 500 KES (přibližně 114 Kč). Bydlí v pronajatém dřevěném domku, používají dříví na vaření, parafínovou lampu na svícení a vodu berou z řeky. Jeremia je zdravý chlapec. V roce 2023 chodí chlapec do třetího ročníku střední školy. Poplatek za školné činí 5,600 Kč /220 EURO za školní trimestr Podpoříte ho v jeho nelehké situaci ?
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..