Domov

Adopcia - Alex Maina

Späť
Číslo dieťaťa: 52534
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Myeri Mutathini
Krajina: Kenya
Matka: Monicull Warukuru narodená 1978, pradlena - příležitostná práce
Otec: -, s rodinou nežije
Opis situácie: Alex se narodil v roce 2008 a navštěvuje sedmou třídu v Eucarbet Academy základní škole (info rok 2021). Matka je samoživitelka a po rozvodu se sama stará o rodinu. Není to však pro ni lehké, má problémy uživit rodinu. Příležitostně si vydělává jako pradlena. Denně si vydělá 250 KES, ale bohužel ne každý den se jí podaří sehnat zakázku. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3000 KES (přibližně 680 Kč). Alex má dva starší sourozence (Victor a Cyrus). Rodina bydlí v pronajatém dřevěném domku, na vaření používají dřívi, na svícení petrolejovou lampu a vodu berou z vrtu.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..