Domov

Adopcia - Harrison Malongo

Späť
Číslo dieťaťa: 52825
Chlapec,
Adoptovaný
Harrison Malongo je v programe adopcie od roku 2019 a dnes navštevuje školu Bukaywa Humanist Primary School.
Mesto, štvrť: Vihiga County Elunza
Krajina: Kenya
Matka: Rosemary Orisa narodená 1978, v domácnosti
Otec: John Misango Mwugu narodený 1965, farmář
Opis situácie: Harrison žije se svými rodiči a sestrou Mishell (2001). Maminka je v domácnosti a tatínek je drobný farmář. Výpěstky prodávají, ale většinou nepokryjí ani základní potřeby rodiny. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 500 KSH/100 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním čtyřpokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z řeky. Harrisonovi se daří dobře. S kamarády moc rád hraje fotbal a rodičům občas pomáhá starat se o krávu. Ve škole je velmi aktivní a rád by se stal lékařem. V roce 2019 chodí 2. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Harrisona zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Barbora Sladká, barbora.sladka@adopceafrika.cz, tel. +420736109704

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..