Domov

Adopcia - Hellen Prose

Späť
Číslo dieťaťa: 52833
Dievča,
Adoptovaná
Hellen Prose je v programe adopcie od roku 2019 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Kamasengre Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Benter Atieno narodená 1986, prodej ryb
Otec: Tom Mboya Ndege narodený 1978, rybář
Opis situácie: Hellen žije se svými rodiči a sestrami Verou (2009) a Grace (2018). Tatínek je rybář a maminka prodává ryby. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 2.000 KSH/400 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním ve vlastním domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Hellen se daří dobře. Ráda skáče gumu a hraje netbal. V roce 2020 by měla začít chodit do školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Hellen zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..