Domov

Adopcia - Derine Gift

Späť
Číslo dieťaťa: 52957
Chlapec,
Adoptovaný
Derine Gift je v programe adopcie od roku 2021 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Dhiwa Wachara
Krajina: Kenya
Matka: Jacky Tracy Odhiambo narodená 1992, v domácnosti
Otec: Bernard Odhiambo narodený 1986, rybář
Opis situácie: Derine se narodil v roce 2016 a je třetím narozeným dítětem (sourozenci Millan a Griffins). Jeho tatínek je rybář a jeho maminka občas pracuje jako manuální pracovnice u jezera, ale většinu času je ženou v domácnosti a stará se o děti. Čistý rodinný příjem je 6.000 Ksh (cca 1500 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém částečně plechovém domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární nabíjecí lampu. Derine je zdravý až na menší problém s jeho okem. Velmi rád si hraje s autíčky, to je jeho oblíbená hra. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..