Domov

Adopcia - Hope Blessings Ombaka

Späť
Číslo dieťaťa: 53036
Dievča,
Adoptovaná
Hope Blessings Ombaka je v programe adopcie od roku 2022 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Kamasengre West Ufira
Krajina: Kenya
Matka: Moline Akinyi narodená 1996, hotelová asistentka
Opis situácie: Hope se narodila v roce 2018 a je nemanželským dítětem. Její maminka pracuje jako hotelová obsluha a nevydělává dost na to, aby mohla s holčičkou žít sama a uživit jí, a proto bydlí u sousedky. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Na svícení mají solární osvětlení. Čistý příjem rodiny činí 2 500 KSH (cca 500 Kč) měsíčně. Mezi koníčky Hope patří napodobování vaření a fotbal. Hope doufá v roce 2022 nastoupí do školky v projektu Ostrova naděje. Její náklady na adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Hope a její mamince získat pro ni vzdělání, které si zaslouží?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..