Domov

Adopcia - Purity Achieng Jomo

Späť
Číslo dieťaťa: 53091
Dievča,
Dieťa z Ostrova Nádeje
Purity Achieng Jomo je v programe adopcie od roku 2022 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga Utajo
Krajina: Kenya
Matka: Benter Achieng Jomo narodená 1981, prodavá ryby
Otec: died
Opis situácie: Purity má dvě sestry a tatínek jim umřel. Rodina žila ve velmi špatných podmínkách i přesto, že se maminka se snaží vydělávat jak může, prodejem ryb a sekáním trávy. Purity žije v současné době v sirotčinci na ostrově Rusinga. Holčičku baví matematika a angličtina. Ráda by se stala učitelkou.V roce 2022 chodí do páté třídy základní školy. Adopce stojí 7200 Kč /300 EURO za školní rok.
Kontakt: Michaela Válková (Dvořáčková), , tel. +420 777 702 017

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..