Domov

Adopcia - Juliet Akinyi Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 53095
Dievča, 16 rokov
Nie je adoptovaná
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Awendo
Krajina: Kenya
Matka: Violet ATieno narodená 1972, uklízečka v baru
Opis situácie: Tatínek Juliet zemřel a maminka jako jediná živitelka rodiny se nezvládala o Juliet a její sestru starat. Navíc po smrti tatínka je Julietin strýc vyhnal z domu. Odešli do rybářské vesnice, kde našli útočiště u kamaráda. Maminka si našla práci jako barmanka, ale děje se tam mnoho nemorálních věcí, občas také pracuje v salonu, ale její příjem je malý na to aby zaplatila nájemm školné a další potřeby. Proto jsme Juliet přestěhovali v roce 2023 do našeho sirotčince v komunitním centru Ostrov Naděje. Rodina žila v hliněném pronajatém domku. Juliet ráda čte a studuje angličtinu. Chtěla by se stát doktorkou. V roce 2024 by měla navštěvovat 1. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok).
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..