Domov

Adopcia - Tobias Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 53096
Chlapec, 19 rokov
Nie je adoptovaný
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Luanda
Krajina: Kenya
Matka: Jacline Atieno Omalla narodená 1988
Otec: Raphael Ouma Ondigo narodený 1986, zemřel
Opis situácie: Tobias žil s maminkou a bratrem v hliněném domku. Jeho otec spáchal sebevraždu. Maminka je nemocná (vysoký krevní tlak) a nezvládala zaopatřit dětem základní potřeby. Proto Tobias v roce 2022 začal žít v sirotčinci na Ostrově Naděje. Chlapce baví matematika a angličtina. Tobias by se chtěl jednou stát inženýrem. V roce 2024 by měl navštěvovat 2. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok).
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..