Domov

Adopcia - Godfrey Onyango Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 53159
Chlapec, 11 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Kamasengre west Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Uniter Akoth Anthony narodená 1987, žena v domácnosti
Otec: Dead
Opatrovník: Benter Akoth Omogi narodený 1977, rybaření
Opis situácie: ofrey je poslední rozený ze tří sourozenců. Otec rodinu opustil, matka je žena v domácnosti a není schopná zaopatřit rodinu, proto žije Godfrey a jeho sourozenci s tetou, která je vdova a živí se rybolovem. Příjem rodiny je velmi malý. Díky rodinné sitruci by měl chlapec nastoupit do sirotčince na Rusinga ostrova Naděje v lednu 2024. Podpoříte Godfreyho vzdělání? Chlapec by se chtěl stát učitelem až vyroste. Jeho podpora stojí 16 800,- Kč/660 EUR za kalenářní rok
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..