Domov

Adopcia - Stephen Ochieng Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 53167
Chlapec, 11 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Gembe eat Rambem-Ka’Nyasuna
Krajina: Kenya
Otec: Dead
Opatrovník: Mary Atieno Odhiambo narodený 1971, farmář
Opis situácie: Stephanův otec zemřel a matka odešla pryč. Chlapec proto žije s babičkou, která je drobná farmářka a stará se ještě o další čtyři děti. Příjem rodiny je velmi malý a rodiná situace je proto velmi náročná. Proto jsme se rozhodli chlapce umístit do našeho sirotčince v komunitním centru Ostrova Naděje.Tam by měl chlapec od ledna 2024 začít chodit do 5. třídy. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok). Chlapec by se jednou rád stal učitelem.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..