Domov

Adopcia - Shaban Mgodo Baraza

Späť
Číslo dieťaťa: 40476
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Mkomani
Krajina: Kenya
Matka: Nuru Omar Kugotwa, ochodnice
Otec: Dismus Galiaral narodený 1956
Opis situácie: Shaban donedávna bydlel s babičkou a svými dvěma sourozenci v jejím dvoupokojovém domku. Nyní se o něj ale opět stará jeho matka. Chlapec je hemiplegik - má postiženou levou část těla, což ovlivňuje i jeho řeč (tento stav se nedá vyléčit, ale dá se chlapci pomoci léky). V roce 2020 začal chlapec studovat na střední škole. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..