Domov

Adopcia - Junior Randy Omondi

Späť
Číslo dieťaťa: 53098
Chlapec, 17 rokov
Nie je adoptovaný
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Wayandor
Krajina: Kenya
Opatrovník: Monica Achieng Okinyi narodený 1968, uklízečka
Opis situácie: Oba Juniorovi rodiče zemřeli. Chlapec žil s nevlastní matkou v hliněném domě se třemy místnostmi, vařili na ohni, používali solární energii na svícení a vodu brali z jezera. V domě žilo celkem 27 lidí a situace byla neúnosná, protože neměli peníze ani na jídlo. Nakonec se Junior ocitl v sirotčinci na Ostrově Naděje. V roce 2023 by měl nastoupit na střední školu. Baví ho matematika a vědy. Rád by se stal právníkem. Adopce stojí 5.600 Kč /220 EUR za školní trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..