Domov

Adopcia - Hazzary John Wandera

Späť
Číslo dieťaťa: 41262
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Kayole
Krajina: Kenya
Matka: Lena Shikuku narodená 1978, v domácnosti
Otec: Joseph Wanyama narodený 1973, švec
Opatrovník: -
Opis situácie: John má 3 sourozence: Jescah, Salmon a Yvone. Pronajímají si jednu místnost ve slumu, kde žijí. Otec opravuje boty a jeho příjem je každý den jiný a někdy nepřinese domů nic. Často nejsou peníze ani na základní potřeby rodiny natož na školné. Hazzary je dobrý student z KCSE má hlavní známku B-, poslal přijímací dopis na University of EMBU na bakalářské studium ekonomie a financí.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..