Domov

Adopcia - Wilberforce Ouma Ndeswe

Späť
Číslo dieťaťa: 53154
Chlapec, 5 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga West Gumba
Krajina: Kenya
Matka: Jacquiline Mutanu narodená 1992, žena v domácnosti
Otec: Evance Ouma Ndeswe narodený 1994, farmář
Opis situácie: Rodina žije v hliněném domě, vaří na ohni, svítí solární energií a vodu bere z jezera. Chlapec má čtyři sourozence. Otec se živí farmařením a matka je v domácnosti. Obstarání základních potřeb je velmi složité z důvodu nepříznivého počasí pro farmaření. Chlapec by měl natoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga v lednu 2024. Jeho podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..