Domov

Adopcia - Robinson Aoch

Späť
Číslo dieťaťa: 41320
Chlapec, 22 rokov
Adoptovaný
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Robinson Aoch je v programe adopcie od roku 2008 a navštevuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Mesto, štvrť: Kisumu Rongo
Krajina: Kenya
Matka: Everlyne Achieng Okello narodená 1978, farmaří
Otec: Cosmas Okello narodený 1967, farmaří
Opatrovník: -
Opis situácie: Robinson se narodil 27. 12. 2002. Rodiče farmaří a vydělávají prodejem části úrody. Robinson má 4 sourozence: Pheline Derota, Beril Okello, Rinen Okello a nejmladší Samsa Marceline. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 1500 Ksh. Bydlí v domku který zdědili, doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z vrtu. Robinson je zdravý. V roce 2023 nastoupil do 3. ročníku SŠ Island of Hope Humanist Mixed Boarding School, ale momentálně nemá sponsora. Pro pokračování na střední škole je třeba platba za term 5600Kč/220 EUR.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..