Domov

Adopcia - Sabol Andrea Ocholla

Späť
Číslo dieťaťa: 52897
Chlapec, 7 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Kamasengre west Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Risper Auma Ocholla narodená 2000
Opatrovník: Magret Auma Ocholla narodený 1976, pracuje v hotelu
Opis situácie: Sabol se narodil, když jeho maminka ještě studovala na vysoké škole. Nyní se jeho matka vdala, ale její manžel chlapce nechce. Proto se o něj stará jeho babička, která je vdova a má vlastní děti. Pracuje v hotelu, ale její plat bohužel nestačí k tomu, aby celou rodinu uživila. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí a dřevo a svítí solární energií. Sabol má rád fotbal. V roce 2024 by měl/a navštěvovat 2. třídu základní školy Island of Hope Humanist School. Potřebuje podpořit částkou 600 Kč/25 EUR/měsíc (7.200 Kč/300 EUR/rok).
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel. +420 721 643 832

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..