Domov

Adopcia - Emerson Okinyi Ochieng

Späť
Číslo dieťaťa: 52289
Chlapec, 13 rokov
Nie je adoptovaný
Naliehavo hľadá rodičov
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Rusinga Island Kamasengre East [Kamayoge]
Krajina: Kenya
Matka: Pamella Anyango Ochieng narodená 1988, prodavačka ryb
Otec: Tom Ochieng Ombogo narodený 1973, rybář
Opis situácie: Emerson Okinyi Ochieng se narodil v roce 2011 jako poslední do rodiny s 5 dětmi. Otec je rybář a matka prodavačka ryb. Jejich výdělek nestačí na pokrytí školného pro děti a na nákup jídla. Průměrný měsíční příjem rodiny je 2500 KES (přibližně 607 Kč). Rodina žije v jednopokojovém domku s doškovou střechou, používá dřevo na vaření, petrolejovou lampu na svícení a vodu berou z jezera. Chlapec je zdravý. V roce 2023 je chlapec v pátém ročníku v Island of Hope School. Potřebuje podpořit částkou 2400 Kč/100 Eur/trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..