Domov

Adopcia - Chris Jayden George

Späť
Číslo dieťaťa: 52893
Chlapec, 8 rokov
Nie je adoptovaný
Dieťa z Ostrova Nádeje
Mesto, štvrť: Kamasengre East Sienga
Krajina: Kenya
Matka: Meroline Akoth George narodená 1995, prodává dřevo
Otec: George Odhiambo Angwanga’s’ narodený 1983, nemocný
Opis situácie: Chris Jayden je druhorozený v rodině celkem 3 dětí. Jeho otec, který byl jediným živitelem rodiny onemocněl a již nemůže rybařit. Proto matka začala sbírat dřevo, aby ho prodávala lidem a vydělala pro rodinu nějaké prostředky. Rodina žije ve vlastním čtyřpokojovém domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí solární energií. Jayden má velmi rád fotbal. Jeho zdravotní stav je dobrý až na občasnou malárii. V roce 2024 by měl navštěvovat 2. třídu základní školy Island of Hope Humanist School. Potřebuje podpořit částkou 600 Kč/25 EUR/měsíc (7.200 Kč/300 EUR/rok).
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel. +420 721 643 832

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..