Domov

Adopcia - Cynthia Awour Owe

Späť
Číslo dieťaťa: 53009
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Wachara Ndiwa Kabade
Krajina: Kenya
Matka: Pamella Adhiambo Abade narodená 1975, v domácnosti
Otec: Joseph Owe Abade, farmář
Opis situácie: Cynthia se narodila v prosinci 2002 a má tři sourozence, dva z nich jsou starší - Wickliffe studuje na college a její mladší sestra Nancy je také na střední škole. Všichni společně žijí v hliněném domě, který má dvě místnosti, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo. Jejich otec je farmář a maminka je ženou v domácnosti, jejich rodinný příjem je okolo 4.200 Ksh (1.050 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Cynthia je zdravá. Ráda hraje síťové hry a ve škole ji nejvíce baví chemie, historie a náboženství. V roce 2022 studuje 3. ročník naší střední školyIsland of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete jí získat vzdělání a splnit jí její sen stát se zdravotní sestrou?
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..