Domov

Adopcia - Tony Brivon Odoyo

Späť
Číslo dieťaťa: 53059
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Kamasengre West Nyangera
Krajina: Kenya
Matka: Eunice Anyango Odoyo, v domácnosti
Otec: Erick Odoyo Odhiambo narodený 1996, obsluha motocyklu
Opis situácie: Tony se narodil v červnu 2018. Tony má dva sourozence, Grenu (2014) a Evaline (2018). Jejich otec je řidič motocyklu a matka je žena v domácnosti. Čistý příjem rodiny činí 2 400 KSH (cca 480 Kč) měsíčně. Tato čtyřčlenná rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. Dohromady je v domácnosti pět osob. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají solární světla a petrolejové lampy. Mezi Tonyho koníčky patří hraní fotbalu a kreslení. Tony by v roce 2023 rád začal chodit do školky v projektu Ostrova Naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/ 100 EUR za školní období (7 200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete Tonymu získat vzdělání?
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..