Domov

Dvaja kenskí učitelia dostali pozvanie od partnerskej školy a v sobotu priletia do Prahy

Dvaja kenskí učitelia Kevin Okinyi Onyango a Vincent Onyango Rowa pracujú s deťmi na základnej škole Ostrova Nádeje na Rusinga Island. V tomto projekte Centra Narovinu je večšina detí – sirôt z veľmi chudobných rodín. Projekt beží od roku 2003 a dobre funguje aj vďaka českým a slovenským sponzorom, ktorí napríklad miestne deti podporujú v programe Adopcia afrických detí – projektu pomoci na diaľku.

Do Českej republiky ich pozvala partnerská škola Park Lane, ktorá im ponúkla konzultácie a osobnú skúsenosť s výučbou priamo v ich pražskej škole a tiež účasť na medzinárodnom školení učiteľov, ktorý pravidelne pre svojich lektorov pripravujú.

V rámci svojho pobytu tiež navštívia ďalšie školy, ktoré sú aktivne v programe Partnerstvo medzi českými a kenskými školami, budú diskutovať so študentmi aj s najširšou verejnosťou o situácii nielen v kenskom školstve.

Sobota 18.4. v 11:05 – prvé dojmy a privítanie Kevina a Vincenta v Evrope...
Letisko Václava Havla v Ruzyni

Štvrtok 23.4. v 11:15 – diskusia v rámci prezentácie projektu Ostrova Nadeje na NGO markete, veľtrhu neziskových organizácií, v Prahe. Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8  (stanica metra Křižíkova).